Strona główna

Nasza historia

Galeria

Zwoleński Żuczek

Usługi

Kontakt

Historia Warszaw

Pomagamy

 Nasza  historia

O nas.

Moja przygoda z Warszawą 223 nazywaną przez domowników Felą zaczęła się 21 kwietnia 1979 roku. Właśnie tego dnia dziadek odwiózł moją mamę na porodówkę, skąd po siedmiu dniach Fela przywiozła mnie do domu.

Od najmłodszych lat dzięki Warszawie zacząłem poznawanie naszego pięknego kraju. Mając dwa lata razem z rodzicami byłem naszą Felą nad morzem. Bieszczady pierwszy raz zobaczyłem przez szyby Warszawy a w późniejszym czasie Śląsk. Już jako mały chłopiec spędzałem przy niej dużo czasu nie tylko w towarzystwie rodziców ale również i dziadków. W pięciu hektarowym gospodarstwie dziadków Fela zastępowała samochód dostawczy. Często pomagałem dziadkowi przy jej sprzątaniu i myciu. Wyjazdy do skupu owoców to było dopiero przeżycie, gdzie wśród furmanek i traktorów stojących w kolejce czułem się dumny siedząc razem z dziadkiem na przednim siedzeniu.

Mając dziewięcioro wnuków właśnie mnie w 1995 roku dziadek postanowił zapisać Warszawę. Wiedział, że nikt nie kocha Feli tak jak ja.

Na pierwszy swój bal „Studniówka” pojechałem już moją Felą. Zarabiane w wakacje pieniądze mogłem przeznaczyć na remonty i drobne naprawy. Świadomy jak ciężko może być w przyszłości z oryginalnymi częściami sporo czasu również spędzałem na poszukiwaniu cennego „złomu”. Mimo, że Warszawa rocznikowo zalicza się do najmłodszych bo jest to ostatni 1973 rok produkcji, to wymagała już dawno wymiany części blacharki, gdyż nie była wykonana według szwedzkiej technologii. Obecnie odremontowana przeżywa drugą młodość.

Moim marzeniem już w dużej części zrealizowanym jest objechać Warszawą Polskę wzdłuż i wszerz a w dalszej przyszłości pragnę aby moi potomkowie przeżywali również niezapomniane chwile delektując się tym cudownym samochodem.


 

Warszawa 223 do ślubu
Kontakt:
 
+48 607 769 582